Przegląd Muzyki Różnej "Staś" 2019

Ruszamy z nową edycją!

Już po raz kolejny odbędzie się Przegląd Muzyki Różnej "Staś"! W tym roku zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu. W tym roku odbędzie się w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie o godzinie 17:00 w dniu 24 listopada
Jeżeli masz zespół i chciałbyś zaprezentować się w naszym przeglądzie, do 7 listopada możesz wysłać swoje zgłoszenie na mail : przegladstas@gmail.com

Serdecznie zachęcamy wszystkich amatorów muzyki różnej do brania udziału w naszym przedsięwzięciu, zapraszajcie też swoich znajomych - prezentacji nigdy zbyt wiele!
POWODZENIA

Dalej

Historia

Przegląd Muzyki Różnej „Staś" jest wydarzeniem muzycznym, na którym prezentują się amatorskie zespoły tworzone przez uczniów szkół średnich i studentów z całej Lubelszczyzny. W ciągu jednego dnia na scenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie występuje kilka młodzieżowych grup, które oceniane są przez profesjonalne jury. „Staś” narodził się w 1988 roku z inicjatywy uczniów pragnących swoistej odskoczni od szarości ówczesnych dni. Z początku traktowany był jako przedłużająca się, głośniejsza od innych, dyskoteka. Z roku na rok jednak rósł w siłę i gromadził coraz szersze grono odbiorców dzięki uprzejmości firm, sklepów, banków i innych organizacji rozumiejących potrzeby młodzieży i aktywnie angażujących się w jej życie. Oprócz wyżej wymienionych sponsorów Przegląd potrzebował do życia grupy ludzi - uczniów zajmujących się organizacją, którzy, nie bacząc na ogrom zajęć, stawiali czoła problemom i rok rocznie byli twórcami wspaniałego przedsięwzięcia. A problemów było wiele: brakowało pieniędzy na plakaty, opłacenie wydatków, czy nagrodę dla zwycięzców, należało zorganizować jury, zamówić profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, nie zapominając o ochronie, która pilnowałaby porządku. Jakby tego było mało, należało znaleźć gwiazdę muzyczną, która zamknęłaby i uświetniła Przegląd swoim występem. Ostatnio było to Tipsy Train, a wcześniej Armia, Maleo Reggae Rockers, Krzysiek Zalewski, Pink Freud, Kim Nowak, VooVoo i wielu innych. Tak było i jest od lat.
Głównym celem „Stasia” jest stworzenie okazji dla początkujących zespołów do zaprezentowania swoich uzdolnień muzycznych przed szerszą publicznością i profesjonalnym jury, umożliwienie zwycięzcom nagrania singla w najlepszym studio w Lublinie, a także, co najprzyjemniejsze, integracja młodzieży wokół wspólnych zainteresowań. Staramy się dotrzeć z nasza inicjatywą do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z całej Lubelszczyzny, dynamicznych, zainteresowanych muzyką oraz biorących aktywny udział w życiu kulturalnym i chcących poszerzyć swoje horyzonty. 

Dalej

Regulamin

1. Przegląd muzyczny „Staś” jest projektem realizowanym od 1988 roku przez I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie.
2. Głównym celem Przeglądu jest zaprezentowanie dokonań debiutujących, amatorskich, muzycznych zespołów młodzieżowych z terenu województwa lubelskiego.
3. Uczestnicy Przeglądu w terminie wyznaczonym przez organizatorów składają w I Liceum Ogólnokształcącym nagranie demo.
4. W części konkursowej Przeglądu uczestniczy 6 zespołów wyselekcjonowanych na podstawie analizy dostarczonego materiału demo.
5. Każdy zespół występujący w fazie konkursowej zagra trzy utwory przed publicznością, mile widziany będzie cover utworu śpiewanego przez Krzysztofa Cugowskiego.
6. Kolejność występów ustalana jest na podstawie losowania odbywającego się przed Konkursem.
7. W konkursie biorą udział wykonawcy w wieku od 16 do 24 lat.
8. Występujące zespoły, teksty prezentowanych utworów składają na ręce jury na dzień przed występem. Teksty nie mogą zawierać terminów obscenicznych, rasistowskich, nawołujących do korzystania z używek itp. Pod rygorem usunięcia zespołu z konkursu.
9. Prezentacje muzyczne zespołów konkursowych oceniane są przez profesjonalnych muzyków.
10. Główną nagrodą jest nagranie promocyjnego maxi-singla w jednym z lubelskich studiów nagraniowych.
11. Wyróżnione zespoły otrzymują nagrody rzeczowe. 

Dalej

Kontakt

Adres
I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie
20-043 Lublin, Al. Racławickie 26

Organizator
Wojciech Żmuda
przegladstas@gmail.com
512 430 428

Media
Martyna Józefowicz
przegladstas@gmail.com

Sponsorzy
Nikola Żyszkiewicz
przegladstas@gmail.com

Składanie nagrań demo
przegladstas@gmail.com

Mail
przegladstas@gmail.com