Przegląd Muzyki Różnej "Staś" 2017

Ruszamy z nową edycją!

W związku z napotkanymi problemami związanymi z organizacją byliśmy zmuszeni przełożyć datę tegorocznej imprezy STAŚ 2017.
Wstępny nowy termin imprezy przypadnie najprawdopodobniej na styczeń roku 2018.
WSZYSTKICH przepraszamy za utrudnienia i robimy co w naszej mocy.

Ciągle czekamy na wasze zgłoszenia! Styczeń zbliża się dużymi krokami więc nie czekajcie i zgłaszajcie swój udział już teraz!
Wszystkie potrzebne inormacje kontaktowe znajdziecie w zakładce Kontakt
POWODZENIA!

Dalej

Historia

Przegląd Muzyki Różnej „Staś" jest wydarzeniem muzycznym, na którym prezentują się amatorskie zespoły tworzone przez uczniów szkół średnich i studentów z całej Lubelszczyzny. W ciągu jednego dnia na scenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie występuje kilka młodzieżowych grup, które oceniane są przez profesjonalne jury. „Staś” narodził się w 1988 roku z inicjatywy uczniów pragnących swoistej odskoczni od szarości ówczesnych dni. Z początku traktowany był jako przedłużająca się, głośniejsza od innych, dyskoteka. Z roku na rok jednak rósł w siłę i gromadził coraz szersze grono odbiorców dzięki uprzejmości firm, sklepów, banków i innych organizacji rozumiejących potrzeby młodzieży i aktywnie angażujących się w jej życie. Oprócz wyżej wymienionych sponsorów Przegląd potrzebował do życia grupy ludzi - uczniów zajmujących się organizacją, którzy, nie bacząc na ogrom zajęć, stawiali czoła problemom i rok rocznie byli twórcami wspaniałego przedsięwzięcia. A problemów było wiele: brakowało pieniędzy na plakaty, opłacenie wydatków, czy nagrodę dla zwycięzców, należało zorganizować jury, zamówić profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, nie zapominając o ochronie, która pilnowałaby porządku. Jakby tego było mało, należało znaleźć gwiazdę muzyczną, która zamknęłaby i uświetniła Przegląd swoim występem. Ostatnio było to Tipsy Train, a wcześniej Armia, Maleo Reggae Rockers, Krzysiek Zalewski, Pink Freud, Kim Nowak, VooVoo i wielu innych. Tak było i jest od lat.
Głównym celem „Stasia” jest stworzenie okazji dla początkujących zespołów do zaprezentowania swoich uzdolnień muzycznych przed szerszą publicznością i profesjonalnym jury, umożliwienie zwycięzcom nagrania singla w najlepszym studio w Lublinie, a także, co najprzyjemniejsze, integracja młodzieży wokół wspólnych zainteresowań. Staramy się dotrzeć z nasza inicjatywą do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z całej Lubelszczyzny, dynamicznych, zainteresowanych muzyką oraz biorących aktywny udział w życiu kulturalnym i chcących poszerzyć swoje horyzonty. 

Dalej

Regulamin

1. Przegląd muzyczny „Staś” jest projektem realizowanym od 1988 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie.
2. Głównym celem Przeglądu jest zaprezentowanie dokonań debiutujących, amatorskich, muzycznych zespołów młodzieżowych z terenu województwa lubelskiego.
3. Uczestnicy Przeglądu w terminie wyznaczonym przez organizatorów składają w I Liceum Ogólnokształcącym nagranie demo.
4. W części konkursowej Przeglądu uczestniczy 8 zespołów wyselekcjonowanych na podstawie analizy dostarczonego materiału demo.
5. Każdy zespół występujący w fazie konkursowej ma 20 minut na zaprezentowanie swych umiejętności przed publicznością.
6. Kolejność występów ustalana jest na podstawie losowania odbywającego się przed Konkursem.
7. W konkursie biorą udział wykonawcy w wieku od 16 do 20 lat.
8. Występujące zespoły, teksty prezentowanych utworów składają na ręce jury na dzień przed występem. Teksty nie mogą zawierać terminów obscenicznych, rasistowskich, nawołujących do korzystania z używek itp. Pod rygorem usunięcia zespołu z konkursu.
9. Prezentacje muzyczne zespołów konkursowych oceniane są przez profesjonalnych muzyków.
10. Główną nagrodą jest nagranie promocyjnego maxi-singla w jednym z lubelskich studiów nagraniowych.
11. Wyróżnione zespoły otrzymują nagrody rzeczowe. 

Dalej

Jury

Artur Yankee Matusewicz - gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Niedawno wrócił z Kanady, gdzie nagrał solowy album z producentem nagrań takich gwiazd jak Simple Plan czy Marie-Mai. Jako lider zespołu Gap_year grał wspólnie z The Rasmus, Reamonn i wieloma innymi znanymi artystami. Obecnie koncertuje m.in. z zespołem Chonabibe, z którym przygotowuje drugą płytę, zrealizował także około 50 spektakli z Kabaretem Smile. Od wielu lat występuje z dj`ami, reprezentant Lublina w ramach akcji "Lublin - Miasto Inspiracji".

Mieczysław Jurecki - basista, gitarzysta, kompozytor, współpracował z takimi wykonawcami jak Halina Frąckowiak, Stachursky, Urszula. W 1981 roku trafił do Budki Suflera, gdzie grał do 2003 roku. Jest pomysłodawcą konkursu "Solo życia" odbywającego się corocznie w Lublinie.

Andrzej Bronisz - gitarzysta, kompozytor, od 1991 roku członek zespołu Tipsy Train. W 2005 roku ukończył aplikację prokuratorską, pracuje w wymiarze sprawiedliwości.

Grzegorz Kotyłło - dziennikarz, muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. W 1991 roku założył formację Tipsy Train, w której gra do dziś. Jako dziennikarz pracował w redakcji Gazety Wyborczej i Kuriera Lubelskiego. 

Dalej

SponsorzyASD

Projektowania Anna Marczak

Dalej

Kontakt

Adres
I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie
20-043 Lublin, Al. Racławickie 26

Organizator
Przemysław Stefaniak
pstefaniak2000@gmail.com
512 954 017

Media
Przemysław Stefaniak
przegladstas@gmail.com

Sponsorzy
Kuba Kasperek
przegladstas@gmail.com

Składanie nagrań demo
przegladstas@gmail.com

Mail
przegladstas@gmail.com