Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną, przygotowaną na rok szkolny 2019/2020 oraz odwiedzenia naszej szkoły w ramach "Dnia Otwartych drzwi". Oto terminy spotkań:

Dla absolwentów szkół podstawowych

Dzień otwartych drzwi 29 marca 2019 roku  od godziny 13:00

Dla absolwentów szkół gimnazjalnych

Dzień otwartych drzwi 5 kwietnia 2019 roku od godziny 13:00

10:34 15.03.2019 | przez: MP

Komunikat Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC dla uczniów kończących szkołę podstawową lub gimnazjum.

Ufundujemy Ci naukę w Staszicu!

Do końca marca masz czas, by starać się o kompleksowe stypendium “Horyzonty”, umożliwiające edukację w liceum.

Dzięki możliwościom, które daje Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC we współpracy z naszą szkołą – możesz uczyć się, rozwijać i mieszkać w Lublinie za darmo.

O stypendium “Horyzonty” mogą  ubiegać się uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 954 złotych netto na osobę.

EFC pomaga młodym ludziom, którzy poszukują równowagi między nauką a kształtowaniem charakteru. W Fundacji pomagamy nie tylko w nauce, ale także w stawaniu się lepszymi, dojrzałymi ludźmi. Nad stypendystami czuwają wykwalifikowani koordynatorzy. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku, mają wpływ na kształt oferowanego wsparcia. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Uczą się współpracować ze sobą, ale też wzmacniają swoje poczucie samodzielności. Wspólnie spędzają wakacje, biorą udział w warsztatach. Program pokrywa koszty związane między innymi z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem, opłatami szkolnymi, zakupem podręczników czy nauką języka.

Zgłoszenia do programu można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.efc.edu.pl. Rekrutacja trwa do 31 marca! Wyniki pierwszej fazy naboru zostaną ogłoszone w drugiej połowie kwietnia. W ramach drugiego etapu rekrutacji kandydat spotyka się na rozmowę kwalifikacyjną z koordynatorem regionalnym EFC.

Skorzystaj z unikatowej szansy i dołącz do grona uczniów najlepszego liceum w województwie!

13:27 26.02.2019 | przez: PD

Magdalena Majuch (klasa 2d) oraz Julia Bobryk (klasa 2f), znalazły się w gronie 10 osób z całej Polski, które zostały wyróżnione za najlepsze przekłady tekstu konkursowego na język polski w Juvenes Translatores 2018, konkursie tłumaczeń organizowanym co roku przez Komisję Europejską dla uczniów szkół średnich. 15 marca w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce obie uczennice wzięły udział w uroczystym wręczeniu dyplomów połączonym z warsztatami translatorkimi. W maju czeka je kolejna nagroda - wizyta studyjna w Brukseli.

Gratulacje!

Juventes Translatores

06:56 25.03.2019 | przez: PD

Informujemy, że do III etapu XVII Olimpiady Znajomości Afryki nominację, z pierwszą lokatą w województwie lubelskim, zdobyła uczennica klasy 2B - MONIKA MALINOWSKA, finał odbędzie się 10 kwietnia br. w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu!

K. Kuflewska

16:17 22.03.2019 | przez: EP

Z przejemnością informujemy, że w III etapie XXXVII Olimpiady Języka Łacińskiego naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b -- Wiktoria Szymańska i Michał Widło, którzy zostali zasłużonymi FINALISTAMI.

Gratulujemy sukcesu!
Opiekun – Adriana Bolibok

16:05 22.03.2019 | przez: EP

Dyplom

09:56 21.03.2019 | przez: PD

OM

Awans do finału LXX Olimpiady Matematycznej, najstarszej olimpiady przedmiotowej w Polsce, uzyskał Rafał Szulc z klasy 3D.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W FINALE!

09:50 19.03.2019 | przez: PD

Martyna Łusiak z klasy IF została laureatem VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, zajmując doskonałe 12 miejsce w kraju.

Finał Olimpiady odbył się w sobotę 16 marca w Białymstoku. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników olimpiady z województwa lubelskiego.

Wielkie brawa dla Martyny!

K. Niedźwiedź

09:43 19.03.2019 | przez: PD

W dniach 15 - 16 marca br. odbył się finał V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, z przyjemnością informujemy, że JAN WOCH uczeń kl. 2B, zdobył tytuł LAUREATA.

Gratulujemy!

dr E. Połczyńska-Chmielnicka

17:24 18.03.2019 | przez: EP

OF

Z dumą informujemy, że Radosław Jurecki z klasy 3H zakwalifikował się do finału 68. Olimpiady Fizycznej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

15:14 18.03.2019 | przez: PD