FacebookYouTubeTwitterInstagram

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie poraz kolejny bierze udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". Dnia 8 listopada 2019 roku o godz. 11:11 uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewają hymn państwowy.

11:22 07.11.2019 | przez: BW

 

Dnia 7 listopada 2019 r. (czwartek) o godzinie 17:00 odbedą się spotkania z rodzicami uczniów klas I i II.

 

Rodziców uczniów klas III zapraszamy na godzinę 18:00.

11:43 05.11.2019 | przez: MŁ

   Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ) to zawody programistyczne organizowane dla studentów polskich szkół wyższych. Konkurs jest organizowany na wzór światowych mistrzostw International Collegiate Programming Contest i jest oficjalnie częścią europejskich zawodów ICPC. AMPPZ odbywają się od 1996 roku, tegorocznym gospodarzem zawodów był Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Główne zawody rozegrano 27 października 2019 roku.

   Stało się już tradycją zapraszanie do udziału w AMPPZ-ach reprezentacji szkół średnich. Naszą Szkołę reprezentowało w tym roku siedem drużyn, co było możliwe dzięki formule zdalnego udziału drużyn szkół średnich w zawodach. Nasz najlepszy zespół zajął 10 miejsce i tworzyli go: Patrycja Krzyna, Jan Kwiatkowski i Jan Klimczak. W pierwszej dwudziestce mamy trzy reprezentujące Naszą Szkołę zespoły. Oto ranking drużyn szkół średnich  i lista uczniów reprezentujących I LO w Lublinie.  Dla porównania ranking drużyn szkół wyższych http://amppz.tcs.uj.edu.pl/ranking/ - w składzie zespołu który wygrał zawody znalazł się Marek Skiba -nasz absolwent, reprezentując Uniwersytet Warszawski. W składzie zespołu który zajął szóste miejsce mamy kolejnego naszego absolwenta. Jest nim Jakub Boguta (Kuba i jego zespół w trochę innym składzie, w rozegranym w kwietniu ICPC 2019, reprezentując Uniwersytet Waszawski zajął 4 miejsce i zdobył złoty medal). 

 

   W AMPPZ-ach 2019 do rozwiązania było dwanaście zadań w ciągu pięciu godzin. Udział w takim konkursie pozwala na potwierdzenie umiejętności jakie nasi uczniowie już nabyli i określenie kierunków dalszego rozwoju. 

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom i organizatorm. 

   Kolejne wyzwanie dla drużyn to Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym, które zostaną rozegrane w dniach 6-7 grudnia 2019. 

23:04 03.11.2019 | przez: MP

W dniach 21-22 października 2019 roku, w ramach przygotowań do ogólnopolskich zawodów w programowaniu zespołowym, został rozegrany Pierwszy Szkolny Konkurs Programowania Zespołowego. W konkursie wzięło udział 11 drużyn złożonych z uczniów klas informatycznych. Każdy zespół miał do dyspozycji jeden komputer i cztery godziny na rozwiązanie dziewięciu zadań.

W kategorii klas pierwszych zwyciężył zespół reprezentujący klasę IDG w składzie:Franciszek Antoniak, Mateusz Jacniacki, Szymon Stasiak.

 

W kategorii klas starszych (drugich i trzecich), pierwsze miejsce zajął zespół z klasy 2D w składzie:Krzysztof Borowski, Piotr Blinowski, Alessandro Peria.

 

Konkurs zorganizowali uczniowie klasy 3D: Patrycja Krzyna, Jan Kwiatkowski, Jan Klimczak. Tworzą oni pierwszą reprezentację naszej szkoły w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym i Mistrzostwach Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy organizatorom i uczestnikom.

21:38 03.11.2019 | przez: MP

Na początku października bieżącego roku uczniowie kl. 1 AP, kl. 1AG oraz kl. 2A po raz kolejny mieli przyjemność gościć rówieśników z Schillergymnasium w Münster. Celem tegorocznego spotkania była wspólna edukacja historyczna, poznanie przyczyn i form migracji w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Niemiec jako destynacji, refleksja nad wyzwaniami, którym migranci muszą stawić czoła w nowych miejscach, ale także poznanie się, zawiązanie przyjaźni i wspólna praca nad projektem. Podczas wymiany uczniowie niemieccy mieli możliwość poznania Lublina oraz Sandomierza, a polscy uczniowie możliwość sprawdzenia się w roli przewodników po tych miastach. Dużą atrakcją było również nocne zwiedzanie Zamku Krzyżtopór. W ramach październikowej wizyty odbyły się także wyjścia do Państwowego Muzeum na Majdanku, Muzeum Lubelskiego oraz Galerii Labirynt. Niektórzy uczestnicy wymiany wysłuchali koncertu symfonicznego „Historia i pamięć” w Filharmonii Lubelskiej w ramach obchodów 75 rocznicy powstania Państwowego Muzeum na Majdanku. W trakcie pracy nad projektem uczniowie uczestniczyli również w warsztatach zorganizowanych przez lubelską Fundację Instytut na rzecz Państwa Prawa.

Projekt po raz kolejny zrealizowano przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenia Rady Rodziców przy I LO.  

Nauczyciele realizujący projekt: Beata Król oraz Beata Raczkiewicz-Piądłowska

 

 

wymiana

10:54 30.10.2019 | przez: PD

W dniu 8. listopada 2019 o godz. 10 w auli odbędą się szkolne eliminacje 43. Olimpiady Języka Niemieckiego. Czas trwania eliminacji 90 min.

 

Zapraszamy zainteresowanych uczniów.

Zofia Wąsik

10:46 30.10.2019 | przez: PD

Już po raz jedenasty spotykamy się na nocnym maratonie ekonomicznym. Zapraszamy w piątek 15 listopada od godz. 18.00 do szkolnej auli. Zapisy i Deklaracje Zgody od rodziców dla uczniów niepełnoletnich u prof. Małgorzaty Mańkowskiej. Uczniowie pełnoletni muszą osobiście zadeklarować udział i zapisać się na listę. W wydarzeniu wezmą udział absolwenci naszego liceum oraz pracownicy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

 

Ramowy scenariusz:

1. 18.15 - Powitanie i otwarcie wydarzenia przez Dyrekcję Szkoły

 

2. 18.30- 20.00 - Wykład akademicki do hasła przewodniego Olimpiady Przedsiębiorczości – Zarządzanie różnorodnością  w organizacji - prelegent z Wydziału Ekonomicznego UMCS

 

3. 20.15 – 21.45 - Wykład akademicki do hasła przewodniego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej - Czwarta rewolucja przemysłowa- dr hab. Radosław Mącik- profesor UMCS 

 

4. 22.00 - 23.00 - Mateusz Muryjas - Szkoła życia, czyli czego nie nauczysz się w szkole a przyda Ci się w karierze

 

5. 23.15- 00.15 - Michał Długosz – Google Assistant Marketing Manager – Czy każdy może pracować w Dolinie Krzemowej

 

14:11 25.10.2019 | przez: PD

Szanowni Państwo.


Na podstawie informacji przekazanych przez Wydział Informatyki i Telekomunikacji UM Lublin.
w związku realizacją projektu „Opracowanie i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego dla jednostek oświatowych miasta Lublin” informuję, że w dniu 28.10.2019 r. zostanie uruchomiony dziennik elektroniczny UONET+. Dane z dotychczasowych systemów zostaną zmigrowane do nowej aplikacji zainstalowanej na serwerach Miejskiego Centrum Przetwarzania Danych w Lublinie. W związku z przeniesieniem danych od godz. 7:00 w piątek 25.10.2019 r. do godz. 8:00 w dniu 28.10.2019r. logowanie do dziennika UONET+ nie będzie możliwe. Za utrudnienia przepraszamy.
Od poniedziałku 28.10.2019 r. dziennik będzie dostępny pod nowym adresem https://edu.lublin.eu.

Każdy z Użytkowników będzie mógł za pomocą swojego adresu e-mail uzyskać informację o swoim loginie wraz z linkiem do ustalenia hasła. Instrukcja opisująca sposób pozyskania informacji o loginie oraz nowym sposobie logowania dostępna jest pod adresem: https://portal.edu.lublin.eu/jst/lublin/inline/4.aspx.


08:10 25.10.2019 | przez: BW

Przystępujemy do realizacji projektu „Wzmacnianie kompetencji językowych, historycznych i międzykulturowych uczniów poprzez wyjazdy do szkół zagranicznych” finansowanego z programu PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów.

 

Szczegółowy opis projektu, regulamin rekrutacji i dokumenty rekrutacyjne do pobrania  znajdują się w zakładce Sprawy organizacyjne/Projekty międzynarodowe/PO WER Ponadnarodowa mobilność uczniów.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. 

 

Dokumenty rekrutacyjne należy składać u koordynatora projektu p. Zofii Wąsik lub p. Doroty Goszczyckiej  w terminie 28.10.2019 - 14.11.2019.

 

Zachęcamy do udziału w rekrutacji.

 

20:51 23.10.2019 | przez: PD

Zapraszamy do udziału w warsztatach językowych w Londynie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd wspólnie z uczniami IX LO w Lublinie w marcu 2020. W programie zwiedzanie najbardziej znanych zabytków Londynu, wizyta w Galerii Figur Woskowych i inne atrakcje.

 

Zakwaterowanie u rodzin brytyjskich.

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt ze swoimi nauczycielami języka angielskiego.

16:48 23.10.2019 | przez: EP