Drodzy Maturzyści,

Zgodnie z harmonogramem przygotowań do egzaminu maturalnego w maju 2021 roku, publikujemy harmonogram pisemnych egzaminów maturalnych z uwzględnieniem wytycznych RODO. Wasze nazwiska zostały zastąpione kodami z systemu SIOEO. W razie wątpliwości lub niejasności prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Egzamin odbędzie się z uwzględnieniem dostosowania formy i warunków przeprowadzania egzaminu maturalnego. Dotyczy to np. wydłużenia czasu pracy.

Harmonogram egzaminu maturalnego maj 2021

11:47 01.03.2021 | przez: PD

Informuję, że I LO im. S. Staszica zakwalifikowało się do programu profilaktyki próchnicy zębów finansowanego z budżetu Miasta Lublin.

Zachęcam wszystkich uczniów (szczególnie tych, którzy ukończyli 18 lat) na bezpłatne świadczenia: przegląd jamu ustnej, oczyszczanie, lakierowanie zębów i leczenie - wypełnienie światłoutwardzalne.

Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny na wizytę proszę umawiać się telefonicznie lub smsowo:  601 675 768

lek.stom. Agnieszka Ziemińska

21:47 02.03.2021 | przez: PD

Miło nam poinformować, że w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Hiszpanii

I miejsce zajął- Adam Niestorowicz ze Szkoły Podstawowej nr 45-opiekun Pani Aleksandra Łoncka-Winiarczyk
II miejsce zajęła- Zuzanna Domańska ze Szkoły Podstawowej nr 21-opiekun Pani Izabela Abramczuk

III miejsce zajęła- Pola Jarosz ze Szkoły Podstawowej nr 4-opiekun Pani Monika Briois.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.Opiekunom dziękujemy za włożoną pracę i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

11:53 13.06.2020 | przez: GS

W marcu  przeprowadzona została XII edycja Konkursu Biochemicznego, którego  organizatorem jest Katedra Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Bieżąca edycja Konkursu została przeprowadzona w sposób zdalny, a do testu przystąpiło 197 uczniów z 57 szkół z całej Polski. Wyłoniono 10 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

Miło nam poinformować, że wśród nich są nasi uczniowie:

Aleksandra Dziedzic z kl. 3e -zajęła II miejsce

Maciej Maj z kl. 3d -otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy

12:09 17.05.2019 | przez: PD
Olimpiada biologiczna

W etapie okręgowym 50.Olimpiady Biologicznej wzięli udział następujący uczniowie:

Piotr Błoński  - 3f

Antoni Błaszczak – 3e

Maciej Maj – 3d

Rafał Mięgoć – 2eg

Do etapu centralnego został zakwalifikowany Maciej Maj.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.

09:15 03.05.2019 | przez: PD
XXV

W  etapie okręgowym XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności naszą szkołę reprezentowały uczennice  z klasy II ep Hanna Jędruszewska  i Julia Sułek .

Do etapu centralnego zakwalifikowała się Julia Sułek i ostatecznie uzyskała tytuł FINALISTY.

Serdecznie grutulujemy.

21:34 02.05.2019 | przez: PD

Juvenes Translatores 2020, konkurs translatorski organizowany co roku przez Komisję Europejską został rozstrzygnięty, a tłumaczenie wykonane przez ucznia naszej szkoły Jędrzeja Stefańczyka (klasa 2dg) zostało nagrodzone specjalnym wyróżnieniem. Jury JT 2020 było pod bardzo dużym wrażeniem przekładu Jędrzeja. W uzasadnieniu można m.in. przeczytać: : „Tekst angielski w tegorocznej edycji był bardzo trudny, szczególnie pod względem leksykalnym. Wyzwaniem była też jego forma: narracja na dwa głosy. Tym bardziej brawa za podjęcie tego wyzwania w stresującej sytuacji, jaką jest konkurs. Jury doceniło zrozumienie tekstu, oddanie dwóch stylów narracji i znajomość wyrażeń.” Wraz z sekcją polską Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń w Komisji Europejskiej „serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy [Jędrzejowi], aby tłumaczenie i nauka języków obcych sprawiały [mu] satysfakcję i pozwalały poznawać inne kultury i odkrywać różnorodność świata”.

Nauczyciele języków obcych

12:03 01.10.2020 | przez: GS

Miło nam poinformować, że w etapie okręgowym XXXIII OF, naszą szkołę będą reprezentowali następujący uczniowie:

Fortuna Laura 1a, Jastrzębska Olga 2ag, Ladorucki Filip 2ag, Lizon Adrianna 2ap, Maziarczyk Joanna 2ag, Wachowicz Martyna 2ag, Antoniak Łukasz 2bg, Janczarek Klaudia 2cg, Ogonowska Julia 3b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

B. Król, E. Połczyńska-Chmielnicka

12:03 01.10.2020 | przez: GS

Dnia 11 grudnia 2020 roku odbyła się w formie zdalnej kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego NÁBOJ.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły.

W kategorii senior drużyna absolwentów z ubiegłorocznej klasy 3D w składzie:

Jan Klimczak, Paweł Łacek, Jan Kwiatkowski, Błażej WilkoławskiMateusz Malinowski

oraz drużyna z klasy 3D w składzie:

Piotr Blinowski, Alessandro Peria, Dawid Pawłowicz, Maciej Sidor i Radosław Szewczyk

W kategorii junior naszymi reprezentantami byli uczniowie z  klasy 2DG w składzie:

Małgorzata Dżaman, Bartosz Górski, Robert Grigoryan, Piotr Moczybroda i Wojciech Krupiński.

Największy sukces odniosła drużyna absolwentów zajmując czwarte miejsce w Polsce na 134 zespoły ze wszystkich najlepszych szkół w kraju, które przekłada się na ósme miejsce w  Europie na 364 sklasyfikowane drużyny.

GRATULUJEMY!

12:03 01.10.2020 | przez: GS

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego LI OLiJP zakwalifikowały się następujące uczennice naszej szkoły:

Agata Łaska (2BP), Magdalena Maciąg (2BG), Barbara Stojek (2BG), Emilia Szczepaniak (3B).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

M. Rodak-Nawrot, E. Połczyńska-Chmielnicka, A. Lewandowska