10:05 18.05.2019 | przez: PD

ORGANIZACJA PRACY SEKRETARIATU I BIBLIOTEKI OD 26.01.2022

Informujemy, że Sekretariat szkoły w okresie nauczania zdalnego czynny jest dla interesantów w godz. 9:00 – 13:00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (81 441 14 60)

Przypominamy, że wszyscy uczniowie powinni kontaktować się z Sekretariatem przez platformę E-Sekretariat w usłudze Office 365.

Godziny pracy biblioteki szkolnej:
od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 16:00

12:15 17.05.2019 | przez: PD

Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na projekt graficzny logo Stowarzyszenia. W załącznikach znajdziecie regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową. Przewidziane nagrody pieniężne.

Karta zgłoszenia

12:09 17.05.2019 | przez: PD

Tomasz Górczyński (3BP) zajął 4 miejsce w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Uzyskał tytuł laureata eliminacji wojewódzkich wstępnie zyskując nominację do finału Olimpiady.

Wielkie gratulacje Tomasz!

K. Niedźwiedź - Opiekun Ucznia

12:07 17.05.2019 | przez: PD

Fundacja "SpaceShip" właśnie rozpoczęła kolejną edycję programu edukacyjnego "Cosmic Challenge" skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski zainteresowanych tematyką Kosmosu. Edycja ta realizowana jest we współpracy z obserwatorium astronomicznym Pic du Midi z Francji, do którego pojadą zwycięzcy programu.

W ramach I etapu konkursu osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Jak w przeszłości mogło powstać i ewoluować życie na Marsie?” Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 01.12.2021 r. – 15.01.2022 r.

Obecna edycja została objęta patronatem: Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Ambasady Francji w Polsce, UMCS w Lublinie, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz patronatem medialnym Urania, Astronomia24, Astronauta.net i Radia Lublin.

Więcej informacji o programie na stronach internetowych:

07:55 17.05.2019 | przez: MP

Informujemy, że 12.01.2022r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala XXIV Rankingu "Perspektywy 2022".

Nasza szkoła zajęła w rankingu I miejsce w województwie lubelskim!

Szczegóły na stronie Ranking Liceów ogólnokształcących 2022

15:48 08.05.2019 | przez: MŁ

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego LII OLiJP zakwalifikowali się następujący uczeniowie naszej szkoły:

Agata Łaska (3BP), Aleksandra Borusewicz (3BP), Beata Kochanek (2C), Ewa Usarek (3AP), Bartosz Sygacz (2C),Magdalena Kociubińska (2D), Magdalena Maciąg (2BG),Barbara Stojek (3BG), Gabriela Syska (3DP)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

M. Rodak-Nawrot, B. Zagórska, A. Lewandowska, E. Połczyńska-Chmielnicka

12:03 01.10.2020 | przez: DA

Miło nam poinformować, że wspólnie z Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Piastowie oraz Lillestrom Videregaende Skole w Norwegii rozpoczynamy realizację międzynarodowego projektu pt. „Norweski przepis na nauki doświadczalne”, który jest dedykowany nauczycielom chemii, biologii i fizyki w programie Matury Międzynarodowej. Celem projektu jest rozwój kompetencji nauczycieli przedmiotów doświadczalnych. Piastowskie LO jest liderem projektu i odpowiada za organizację i przygotowanie szkolenia, które  poprowadzą eksperci z Lillestrom Videregaende Skole w Norwegii  wspierani przez kadrę I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Doświadczeni  nauczyciele przedmiotów eksperymentalnych z norweskiej szkoły przeszkolą nieodpłatnie grupę 30 polskich nauczycieli ze szkół z programem IB. Szkolenie odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia 2022 roku w Lublinie.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w linku  http://www.lopiastow.pl/norweski-przepis-na-nauki-doswiadczalne/

Projekt jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa w ramach Programu Edukacja.

15:40 30.04.2019 | przez: DA

21:26 19.12.2018 | przez: PD