Uczniowie z Schillergymnasium w Münster ponownie w

Na początku października bieżącego roku uczniowie kl. 1 AP, kl. 1AG oraz kl. 2A po raz kolejny mieli przyjemność gościć rówieśników z Schillergymnasium w Münster. Celem tegorocznego spotkania była wspólna edukacja historyczna, poznanie przyczyn i form migracji w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Niemiec jako destynacji, refleksja nad wyzwaniami, którym migranci muszą stawić czoła w nowych miejscach, ale także poznanie się, zawiązanie przyjaźni i wspólna praca nad projektem. Podczas wymiany uczniowie niemieccy mieli możliwość poznania Lublina oraz Sandomierza, a polscy uczniowie możliwość sprawdzenia się w roli przewodników po tych miastach. Dużą atrakcją było również nocne zwiedzanie Zamku Krzyżtopór. W ramach październikowej wizyty odbyły się także wyjścia do Państwowego Muzeum na Majdanku, Muzeum Lubelskiego oraz Galerii Labirynt. Niektórzy uczestnicy wymiany wysłuchali koncertu symfonicznego „Historia i pamięć” w Filharmonii Lubelskiej w ramach obchodów 75 rocznicy powstania Państwowego Muzeum na Majdanku. W trakcie pracy nad projektem uczniowie uczestniczyli również w warsztatach zorganizowanych przez lubelską Fundację Instytut na rzecz Państwa Prawa.

Projekt po raz kolejny zrealizowano przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenia Rady Rodziców przy I LO.

Nauczyciele realizujący projekt: Beata Król oraz Beata Raczkiewicz-Piądłowska

wymiana