FacebookYouTubeTwitterInstagram
AMPPZ

   Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ) to zawody programistyczne organizowane dla studentów polskich szkół wyższych. Konkurs jest organizowany na wzór światowych mistrzostw International Collegiate Programming Contest i jest oficjalnie częścią europejskich zawodów ICPC. AMPPZ odbywają się od 1996 roku, tegorocznym gospodarzem zawodów był Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Główne zawody rozegrano 27 października 2019 roku.

   Stało się już tradycją zapraszanie do udziału w AMPPZ-ach reprezentacji szkół średnich. Naszą Szkołę reprezentowało w tym roku siedem drużyn, co było możliwe dzięki formule zdalnego udziału drużyn szkół średnich w zawodach. Nasz najlepszy zespół zajął 10 miejsce i tworzyli go: Patrycja Krzyna, Jan Kwiatkowski i Jan Klimczak. W pierwszej dwudziestce mamy trzy reprezentujące Naszą Szkołę zespoły. Oto ranking drużyn szkół średnich  i lista uczniów reprezentujących I LO w Lublinie.  Dla porównania ranking drużyn szkół wyższych http://amppz.tcs.uj.edu.pl/ranking/ - w składzie zespołu który wygrał zawody znalazł się Marek Skiba -nasz absolwent, reprezentując Uniwersytet Warszawski. W składzie zespołu który zajął szóste miejsce mamy kolejnego naszego absolwenta. Jest nim Jakub Boguta (Kuba i jego zespół w trochę innym składzie, w rozegranym w kwietniu ICPC 2019, reprezentując Uniwersytet Waszawski zajął 4 miejsce i zdobył złoty medal). 

 

   W AMPPZ-ach 2019 do rozwiązania było dwanaście zadań w ciągu pięciu godzin. Udział w takim konkursie pozwala na potwierdzenie umiejętności jakie nasi uczniowie już nabyli i określenie kierunków dalszego rozwoju. 

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom i organizatorm. 

   Kolejne wyzwanie dla drużyn to Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym, które zostaną rozegrane w dniach 6-7 grudnia 2019. 

23:04 03.11.2019 | przez: MP
Powrót