LubMUN 2019

LubMUN

W dniach 04 - 06 grudnia 2019 roku nasza szkoła będzie organizatorem i gospodarzem XIV edycji konferencji Lublin Model United Nations LubMUN, organizowanej przez uczniów klasy 3 A. Obrady odbywać się będą w murach naszego liceum oraz w auli im I. Daszyńskiego na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS.

Głównym założeniem i celem tego wydarzenia jest edukacja młodzieży w dziedzinie stosunków międzynarodowych i dyplomacji, zapoznanie jej z rolą i funkcjonowaniem ONZ we współczesnym świecie. Przedsięwzięcie służy również poznaniu zarówno sytuacji gospodarczej jak i  kultury innych narodów, a także ich poglądów i stanowisk wobec zagadnień ogólnoświatowych.

Obrady odbywają się w języku angielskim, a w tym roku działania uczniów-delegatów będą prowadzone w 5 komisjach. Tematyka poruszanych problemów jest bardzo różnorodna. Poruszane tematy to między innymi: kryzys klimatyczny, protesty w Hongkongu, dyskryminacja białej ludności w Kamerunie, dysproporcja w płacach kobiet i mężczyzn czy pomoc humanitarna dla Wenezueli.

15:42 03.12.2019 | przez: PD