FacebookYouTubeTwitterInstagram
Akademia Programowania UMCS

Od 5 marca do 27 maja br., odbywały się zajęcia organizowane przez Instytut Informatyki UMCS w ramach ogólnopolskiego konkursu Algorytmy i Struktury Danych (Akademia Programowania UMCS), polegające na rozwiązywaniu zadań algorytmicznych. Za napisanie programu rozwiązującego dane zadanie, uczestnik otrzymywał ocenę punktową. 32 osoby, które w trakcie trwania pierwszego etapu zdobyły najwięcej punktów, wezmą udział w finale konkursu. Zostanie on rozegrany w dniu 11 czerwca 2018 roku. Uczniowie Naszej Szkoły, którzy zakwalifikowali się do finału to:

Michał Borowski (3D), Artur Matyjasek (3D), Jan Klimczak (1D), Dawid Baran (1D), Patrycja Krzyna (1D), Tomasz Adamczyk (2D), Paweł Łacek (1D), Paweł Sarzyński (2D), Mateusz Malinowski (1D), Rafał Szulc (2D), Jakub Budrewicz (2D), Grzegorz Szumigaj (2D), Rafał Golik (1D), Szymon Dyszewski (1D). Życzymy powodzenia!

Należy dodać, że zgodnie z regulaminem konkursu, w finale nie mogą brać udziału uczniowie, którzy w poprzednich latach uzyskali już tytuł finalisty lub laureata OI, OIG. 

19:19 10.06.2018 | przez: MP
Powrót