WARSZTATY W PAŃSTWOWYM MUZEUM NA MAJDANKU

25 i 27 września 2018r. uczniowie z grupy historycznej klasy 3a przebywali na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku w ramach warsztatów studyjnych zrealizowanych specjalnie dla uczniów naszej szkoły. Wizyta rozpoczęła się od zajęć z konserwatorem zbiorów i pracownikami Działu Muzealiów, a następnie uczniowie zwiedzili teren byłego obozu, wysłuchali wykładu o egzaminie maturalnym zdawanym w czasie wojny przez jedną z więźniarek i pracowali w ramach wolontariatu przy podwiązywaniu zabytkowych drutów kolczastych.

Warsztaty poprzedziły wykłady realizowane w szkole przez pracownika PMM - panią Annę Wójtowicz. Od 2017 roku naszą szkołę i Państwowe Muzeum na Majdanku łączy umowa partnerska. Istnieje możliwość zorganizowania wykładów dla innych klas.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Beatą Król.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.majdanek.eu/pl/news/uczniowie_i_lo_im__stanislawa_staszica_w_panstwowym_muzeum_na_majdanku/980

22:25 01.10.2018