XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Adrian Okleciński i Maciej Maj (ID), oraz Hanna Sprawka (IC) i Małgorzata Chudzik (IF) brali udział w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Adrian i Maciej uzyskali w rekrutacji do SDiM drugie miejsce w województwie lubelskim, zaś Gosia i Hania uzyskały status organizatorek posiedzenia.

Aby wziąć udział w tym prestiżowym przedsięwzięciu należało w bieżącym roku wziąć udział w konkursie i zrealizować projekt w którym należało w sposób trwały, upamiętnić losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

Wziąć udział w projekcie mogły dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów w wieku 13-17 lat. Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

SDiM

12:01 09.06.2019 | przez: PD