Seminarium w Państwowym Muzeum na Majdanku

Zakończyła się kolejna edycja projektu historycznego realizowanego we współpracy z Państwowym Muzeum na Majdanku w ramach podpisanej w 2017 roku umowy partnerskiej między instytucjami. Uczniowie przygotowujący się do Matury Międzynarodowej z historii przez dwa dni 4 i 5 czerwca przebywali na terenie muzeum pracując przy naprawie ogrodzenia z drutu kolczastego, rozmawiając z byłym więźniem - Panem Zdzisławem Badio, zapoznając się z sekretami pracy konserwatora zabytków oraz zwiedzając teren byłego niemieckiego obozu. Seminarium poprzedził cykl wykładów w szkole na temat różnych aspektów funkcjonowania obozu. W tym roku uczniowie szczególnie chętnie pytali o znaczenie ubrań więźniarskich, ucieczki z obozu, szpital obozowy oraz losy dzieci na Majdanku, ponieważ owocem przedsięwzięcia będą prace maturalne Internal Assessment i Extended Essays. Bardzo dziękujemy Pani Annie Wójtowicz z Państwowego Muzeum na Majdanku za wykłady, warsztaty i spotkania. Niektórzy uczestnicy projektu zdecydowali się powrócić do muzeum w lecie w charakterze wolontariuszy w Centrum Obsługi Zwiedzających.

Wszystkich chętnych do współpracy z muzeum zapraszam do kontaktu z p. Beatą Król.

Majdanek_2  Majdanek

10:02 11.06.2019 | przez: PD