Nasi uczniowie w Chemnitz

W dniach 3-7 czerwca młodzież z Polski oraz z Czech wzięła  udział w Dniach Otwartych Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz. Wśród nich znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły:Antoni  Gąsior, tegoroczny absolwent (klasa 3d) oraz Mateusz Mutwicki (uczeń klasy 2e).

Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda studiowanie w Niemczech. Przez ten krótki czas poznali największe atrakcje miasta (m.in. monument Karola Marksa), złożyli wizytę w miejscowym ratuszu, ale przede wszystkim zobaczyli kampus uniwersytecki oraz brali udział w wykładach i prezentacjach prowadzonych na uniwersytecie. Ważnym punktem programu było też Centrum Wirtualnej Rzeczywistości.

Udział w tym programie możliwy był tylko dla uczniów/tegorocznych absolwentów posiadających certyfikat Deutsches Sprachdiplom lub przygotowujących  się do egzaminu umożliwiającego jego zdobycie.

Całkowite koszty pobytu i wyjazdu pokryła strona niemiecka.

Chemnitz

18:21 13.06.2019 | przez: PD