Program Stypendialny Horyzonty Fundacji EFC i FRS

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

Logo EFC

Fundacja EFC działa od 2009 roku. Od dziewięciu lat prowadzimy Program Stypendialny Horyzonty (dawniej Marzenie o Nauce), przyznając stypendia uczniom szkół ponadpodstawowych. Do tej pory programem objęliśmy 667 uczniów - 272 obecnych Stypendystów i 395 Absolwentów. Szukamy ambitnych, otwartych i empatycznych młodych ludzi, którzy chcą zamieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia.

zdjęcie stypendystów

Program to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Nad stypendystami czuwają koordynatorzy regionalni oraz zespół Fundacji. Oferujemy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i naukowych, wyjazdów na letnie i zimowe wakacje czy udziału w warsztatach o tematyce społecznej przygotowywanych przez Fundację we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Wierzymy, że tylko dzięki kreatywnemu działaniu i myśleniu, w szkole i poza szkolnymi schematami, młodzi ludzie odnajdą się w dynamicznie zmieniającym się świecie. Stypendium to też wsparcie materialne. Pokrywamy między innymi koszty związane z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem, opłatami szkolnymi, zakupem podręczników czy nauką języka.

Już 15 lutego 2020 roku startuje rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS!

Horyzonty kończą w tym roku 10 lat! Tym samym 15 lutego już po raz dziesiąty Fundacja EFC wraz ze swoim partnerem strategicznym, Fundacją Rodziny Staraków, otwiera rekrutację do swojego flagowego programu - jednego z najbardziej kompleksowych programów stypendialnych w kraju. Horyzonty to szerokie wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Stypendyści Horyzontów angażują się społecznie, trzymają się razem, dbają o rozwój osobisty w szkole i poza szkołą.

Program oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, nauki w szkole, wyżywienia czy letnich i zimowych wyjazdów. Ale to nie wszystko. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy regionalni. Uczestnicy programu są traktowani poważnie i po partnersku,  trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają wakacje, biorą udział w warsztatach. Przestrzeni do kreatywnego myślenia i wspólnego działania jest całe mnóstwo!

Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych - od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom. To unikalne doświadczenie, dzięki któremu stypendyści mogą stać się samodzielnymi, odważnymi, świadomymi studentami, obywatelami, pracownikami - po prostu dojrzałymi ludźmi.

W programie wzięło udział już 667 uczniów szkół średnich, w tym uczniowie i uczennice z naszej szkoły! Absolwenci programu zrzeszają się w Stowarzyszeniu Alumni EFC, które prężnie wspiera podopiecznych Fundacji i podtrzymuje więzi między stypendystami. Wokół Horyzontów działa energiczna, zżyta społeczność, w której każdy znajdzie dla siebie miejsceCieszymy się, że, jak co roku, jesteśmy jej częścią!

Więcej informacji znajdziecie na www.efc.edu.pl, na facebook’u (@fundacja.czerneckiego) oraz instagramie (@stypendium_horyzonty).