FacebookYouTubeTwitterInstagram
OIJ - warsztaty

 


Aktualności warsztatowe

21 kwietnia 2021 =>planujemy  czwarte zajęcia w ramach warsztatów od 16:00 do 18:00 

Temat spotkania: Instrukcje sterujące

 

14 kwietnia 2021 =>odbyły się  trzecie zajęcia w ramach warsztatów od 16:00 do 18:00 

Temat spotkania: Zmienne i operatory

Link do filmu Spotkanie 3

 

7 kwietnia 2021 =>odbyły się drugie zajęcia w ramach warsztatów od 16:00 do 18:00 

Temat spotkania: Program Komputerowy

Link do filmu Spotkanie 2  

 

31 marca 2021 =>Pierwsze zajęcia w ramach warsztatów od 16:00 do 18:00 

Szanowni Uczestnicy, jeśli z jakiegoś powodu nie będziecie mogli nawiązać połączenia, w tym miejscu zostanie udostępniony link do filmu: spotkanie1  oraz link do materiałów, które były wykorzystywane w trakcie zajęć. Będziemy Was też prosić o opisanie takiej sytuacji (z brakiem, lub słabą jakością połączenia) w odpowiednim formularzu. O link do formularza: Problemy z podłączeniem do zajęć 

 

30 marca 2021 =>Spotkanie umożliwające sprawdzenie połączenia (spotkanie będzie aktywne od 16:00 do 20:00)

29 marca 2021 =>Link do I spotkania został wysłany do osób, które zarejestrowały się do 28 marca 2021 


23 marca 2021 =>Informacja o warsztatach została wysłana do szkół podstawowych województwa lubelskiego    

23 marca 2021 =>Osoby, które zarejestrowały się do 22 marca 2021 roku, powinny otrzymać informacje organizacyjne na podany w formularzu rejestracyjnym adres poczty elektronicznej. Liczba zainteresowanych warsztatami rośnie. Utworzyliśmy już jedną grupę, ale chcąc dać szansę wszystkim chętnym z całego województwa, będziemy tworzyć kolejne. W związku z tym przedłużamy termin rejestracji (dla kolejnych chętnych do 6 kwietnia 2021 roku)

 


Informacje ogólne


   Zapraszamy do udziału w warsztatach z algorytmiki i programowania, przygotowujących do startu w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów (ale także do dalszej nauki w klasach o profilu informatycznym).  Jako szkoła mamy w tym obszarze duże doświadczenie (patrz menu osiągnięcia/informatyczne). Wprawdzie osiągnięcia te dotyczą konkursów dla uczniów szkół średnich, ale OIJ jest młodszą siostrą OI.

 


Rejestracja 


    Zajęcia warsztatowe rozpoczniemy po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych. Jeśli lubisz rozwiązywać zagadki, problemy, łamigłówki, dobrze radzisz sobie z matematyką, zgłoś się do nas wypełniając forumarz rejestracyjny  - udział w warsztatach może być początkiem przygody Twojego życia. Zapisy przyjmujemy: rejestracja zakończona 6 kwietnia 2021 roku. 

 


Odpłatność i forma prowadzenia zajęć 


   Warsztaty będę realizowane w formule zdalnej, jeden dzień w tygodniu (dwie godziny lekcyjne). Zajęcia w formule zdalnej są bezpłatne i będą prowadzone do marca 2022 roku (tak jak cykl olimpiady OIJ). 

 


Główny cel warsztatów


   Proponowane przez nas zajęcia mają ukierunkować i przygotować uczniów szkół podstawowych do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów oraz innych konkursach algorytmicznych.

 


 Wymagania wstępne


  • uczestnik jest uczniem klasy V-VIII szkoły podstawowej
  • umiejętność pisania na komputerze (ogólnie edycji tekstu)
  • uczestnik ma do dyspozycji komputer z dostępem do internetu, o parametrach umożliwiających udział w zdalnych zajęciach np. na platformie MS Teams
  • wypełnienie formularza rejestracyjnego
  • nauka matematyki nie jest problemem, a nawet sprawia przyjemność

 

Zapraszamy do rejestracji poprzez formularz.